Słonecznie
13°C
Słonecznie

Bielańscy Mistrzowie

Wielki sukces bielańskich zawodników. W Słowenii Robert Banasiuk (TKKF Chomiczówka) zdobył tytuł Mistrza Świata w kulturystyce, a wicemistrzowskie trofea powędrowały do Macieja Mazura (Bielański Klub Kyokushin Karate) na zawodach w Japonii, a w Bośni i Hercegowinie do Michała Bławdziewicza (Palestra Warszawa).

Robert Banasiuk, który na co dzień pracuje CRS Bielany mistrzowski tytuł na IBFF World Championship Brežice 2019 zdobył w kategorii kulturystyka klasyczna. Drogę do życiowej formy utorowała mu ciężka praca i godna podziwu determinacja (rozmowa na str. 20).

Na początku listopada sukces odniósł karateka Maciej Mazur. Podczas 12. Mistrzostw Świata Karate Kontaktowego odbywających się w Tokio, zawodnik Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate po stoczeniu siedmiu pojedynków zdobył tytuł Wicemistrza Świata. W finale starł się z aktualnym Mistrzem Świata Yuiji Shimamoto. – Walka była niezwykle zacięta. Obaj zawodnicy pokazali niesamowity hart ducha, a wypełniona po brzegi hala, w tym spora grupa kibiców z Polski przeżywała niebywałe emocje. Po trzech minutach sędziowie wskazali zwycięzcę. Tytuł Mistrza Świata pozostał w Japonii. Dla Polski i dla naszego klubu to niesamowity sukces – powiedział trener Mariusz Mazur.

Jak dodał, dla Polski to pierwszy historyczny sukces, a bielański zawodnik dołączył do elitarnego grona karateków. MŚ odbywają się nieprzerwanie od 1975 r., wygrywa tylko jeden bez względu na wagę i wzrost, nagradzanych jest 8 zawodników.

Na mistrzowskim podium stanął również Michał Bławdziewicz, zawodnik Palestry Warszawa. Bielańczyk w Sarajewie zdobył srebrny medal. Drogę do finału utorowały mu zdecydowane zwycięstwa z zawodnikami z Chorwacji i Turcji. W finale pokonał go brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2018 r. Ukrainiec Roman Holovatiuk.