Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji serwis ten korzysta z technologii plików cookies. Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookies, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmian ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisane przez Twoją przeglądarkę.

Akceptuję

 
Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

Dni otwarte bielańskich szkół ponadpodstawowych

Dni otwarte bielańskich szkół ponadpodstawowych

XXII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí

To szkoła, która przyciąga do siebie ambitnych uczniów oraz świetnych nauczycieli. Cała społeczność liceum była dumna z awansu na 17. miejsce w „Rankingu Liceów Perspektywy 2020”. Kandydaci do naszego liceum mają wybór spośród wielu klas o różnych profilach, niezależnie od tego, czy są zainteresowani naukami ścisłymi, historią czy językami obcymi. W szkole działa zespół muzyczny JoséGlee. Organizowane są wycieczki do Hiszpanii i Anglii. Nasza szkoła organizuje konkurs piosenki obcojęzycznej „JoséSong”. Liceum ma wielu znanych absolwentów, m.in. Andrzeja Saramonowicza, Dariusza Rosatiego, Martynę Wojciechowską czy Magdę Gessler. XXII LO to świetne miejsce dla ambitnych i pracowitych osób, dla których rozwój jest nieodłącznym elementem codzienności.

Ul. L. Staffa 111, tel. 22 834 03 57, 22 834 31 64

XLI LO im. Joachima Lelewela

To szkoła sukcesu. W r. szk. 2018/19 pięcioro finalistów z olimpiad: Literatury i Języka Polskiego, Filozoficznej, Fizycznej, Biologicznej, Losy Żołnierza i Dzieje Oręża.

We wrześniu 2020 r. będziemy obchodzić jubileusz 100-lecia. Panuje to przyjazna atmosfera, mamy doskonałe zaplecze do uprawiania sportu oraz łatwy i szybki dojazd

W r. szk. 2020/21 otworzymy klasy dla humanistów: klasę humanistyczną z rozszerzeniami (polski, historia i filozofia); klasę dwujęzyczną z rozszerzeniami (polski, historia i angielski); dla przyszłych prawników rozszerzenia (historia i wos); dla matematyków klasę mat.-fiz., klasę dwujęzyczną z matematyką i geografią, klasę matematyczną z biologią; dla przyszłych lekarzy, weterynarzy, ekologów i dietetyków klasę przyrodniczą z rozszerzeniami (biologia, chemia i matematyka).

Dzień otwarty dla kandydatów: 31.03.2020 r. godz. 18:00.

Ul. Kiwerska 3, tel.: 22 833 13 33.

CXXII LO im. Ignecego Domeyki

Motto szkoły: „Żyjąc, być użytecznym dla innych, inaczej bowiem nie żyć”.

Obowiązuje ceremoniał szkolny, hymn, sztandar, strój galowy  oraz indeksy uczniowskie.

Szkoła prezentuje wysoki poziom dydaktyczno-wychowawczy. 100% zdawalności matur i przyjęcia na wybrane kierunki studiów. W r. szk. 2018/19 4. miejsce egzaminu maturalnego z matematyki w Warszawie. Uczniowie Liceum  są  laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad. Placówka zdobyła tytuł Złotej Szkoły nadawany przez Fundację Edukacyjną PERSPEKTYWY. W szkole są bogato wyposażone pracownie, biblioteka z czytelnią, klubik szkolny i stołówka oraz hala z dużą salą gimnastyczną, siłownią, salami do gimnastyki i aulą. To miejsce, w którym nie tylko się uczy, ale także pracuje na rzecz innych. Ciekawe projekty to akcja charytatywna „Domeyko Dzieciom”, chór szkolny oraz telewizja szkolna Ignaś TV. W r. szk. 2020/2021 planowany jest nabór do 4 oddziałów: dwa profile  matematyczno-fizyczne, matematyczno-przyrodniczy i biologiczno-chemiczny.

Ul. L. Staffa 3/5, tel. 22 834 58 54, 22 864 08 91, 22 834 63 42

LIX Liceum Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas I LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego 21 marca (sobota) 2020 r. godz. 10:00 (spotkanie z dyrektorem szkoły, nauczycielami i trenerami).

Szkolenie sportowe realizowane jest w dyscyplinach: piłka nożna, fitness, kulturystyka, trójbój siłowy, strzelectwo sportowe oraz w dyscyplinach finansowanych ze środków FRKF Ministerstwa Sportu i Turystyki: pływanie, lekkoatletyka, triathlon, boks, szermierka, judo, taekwondo olimpijskie, pięciobój nowoczesny, piłka ręczna, piłka siatkowa, zapasy.

Baza dydaktyczna to nowocześnie wyposażone budynki szkoły połączone z internatem, stołówką szkolną oraz z kompleksem sportowym CRS Bielany (kryta pływalnia, hala sportowa, siłownia, sala boksu i sala fitness). Dodatkowo posiadamy stadion lekkoatletyczny z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.

Ul. S.B. Lindego 20, tel. 22 834 21 57

XCIV LO im. gen. Stanisława Maczka

Szkoła  z tradycjami, przyjazna uczniom. Młodzież czuje się w niej bezpiecznie. W tegorocznym  rankingu Perspektyw „Maczek” zajął 37. miejsce, dzięki czemu otrzymał „Złotą tarczę”. Szkoła kształtuje postawę  patriotyczną, współpracując ze Stołecznym Środowiskiem 1. Polskiej Dywizji Pancernej. „Maczkowcy” są częstymi gośćmi w szkole.

Uczniowie mogą zdobywać wiedzę przekazywaną przez doświadczonych nauczycieli i  rozwijać swoje zainteresowania, biorąc udział w zajęciach sportowych, przedmiotowych, wycieczkach  oraz projektach realizowanych podczas wyjazdów naukowych. Szkoła współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską oraz SGGW (warsztaty, wykłady). 

Od kilku lat w szkole organizowany jest sztab WOŚP. Prężnie działa wolontariat. 

Ul. Gwiaździsta 35, tel. 22 833 02 58

XXXIX LO im. Lotnictwa Polskiego

Szkoła o niepowtarzalnym klimacie, położona w doskonale skomunikowanej części Bielan. Zapewniamy bogatą ofertę wycieczek, warsztatów, zajęć dodatkowych i ciekawych wydarzeń kulturalnych. Wyjazdy integracyjne dla młodzieży na początku każdego roku szkolnego pozwalają lepiej poznać nauczycieli, którzy będą prowadzili z Państwa dziećmi zajęcia. Współpracujemy z wieloma warszawskimi instytucjami, takimi jak FINA, BIOCEN, POLIN. Szkoła posiada certyfikaty potwierdzające jakość kształcenia: WARS i SAWA, Szkoła z pomysłem czy Szkoła Demokracji.

OFERTA EDUKACYJNA 2020/2021:

Profil HUMANISTYCZNY – jęz. polski, jęz. angielski, historia – 60 osób;

Profil SPORTOWY – piłka siatkowa, biologia, geografia, jęz. angielski – 30 osób;

Profil  BIOLOGICZNO-CHEMICZNY – biologia, chemia, jęz. angielski – 30 osób.

Zapraszamy na Dzień Otwarty 2.04.2020 r. o godz. 18:00.

Z nami rozwiniesz skrzydła!

Ul. B. Zuga 16, tel. 22 834 60 33.

LII LO im. Władysława Stanisława Reymonta

Dni otwarte: 17.03.2020 godz. 17:30 i 7.04.2020 godz. 17:30.

Prowadzimy nabór do klas:  angielski, hiszpański, geografia; angielski, polski, biologia; angielski, matematyka, geografia.

Języki obce: angielski, hiszpański, niemiecki.

Technikum Księgarskie im. S. Żeromskiego

Dni otwarte: 17.03.2020 godz. 18:30 i 7.04.2020 godz. 18:30.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej: obsługa programów do obróbki fotografii i tekstu, prowadzenie procesów drukowania cyfrowego oraz 3D.

Technik księgarstwa jest to idealny kierunek dla humanistów, którzy nie lubią przedmiotów ścisłych: przygotowywanie do sprzedaży asortymentu księgarskiego; opracowywanie informacji bibliograficznej i katalogów księgarskich; prowadzenie księgarni internetowej.

Technik reklamy: planowanie i organizacja kampanii reklamowych; tworzenie tekstów, sloganów reklamowych; obsługiwanie programów graficznych.

Języki obce: angielski, hiszpański, niemiecki, rosyjski.

Przedmiot rozszerzony – jęz. angielski.

Ul. S. Żeromskiego 81, tel. 22 834 69 67, 22 834 72 01

ZS nr 35 im. Zofii Jaroszewicz „Kasi”

To kuźnia talentów, w której nauczyciele, oprócz praktycznego przygotowania do wykonywania przyszłego zawodu, dbają o wszechstronny rozwój młodzieży. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta – oglądają sztuki teatralne, zwiedzają wystawy, przygotowują także autorskie spektakle, realizują humanistyczne projekty, komponują piosenki, biorą udział w konkursach recytatorskich, literackich, wokalnych, filmowych i plastycznych oraz chętnie działają na rzecz dzielnicy, np. włączając się jako wolontariusze w promocję czytelnictwa w szkołach podstawowych.

Społeczność Technikum Ekonomicznego nr 5 stale współpracuje z różnymi podmiotami zewnętrznymi, m.in. z ogólnopolskim miesięcznikiem „Cogito”.

Ul. S. Żeromskiego 22/28, tel. 22 834 32 64.

Technikum nr 25 w ZS nr 10 im. Stanisława Staszica

Kształcimy w zawodach: technik informatyk, technik organizacji turystyki, technik ekonomista i technik spedytor. Język angielski jest obowiązkowy. Dodatkowo w klasie turystycznej jest hiszpański, a w pozostałych niemiecki. Oferujemy praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ (Berlin, Drezno, Cork czy Dublin).

Zapraszamy do naszej szkoły na Dni Otwarte 18.03.2020 i 01.04.2020. Zaczynamy jak zwykle o godz. 17:30 spotkaniem wszystkich zainteresowanych z dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej. Podczas tego spotkania przedstawimy Państwu grono pedagogiczne, opowiemy o naszej wizji szkoły i odpowiemy na pytania. Zapraszamy też do kontaktu z sekretariatem szkoły tel/fax 22 833 28 68.

Ul. W. Perzyńskiego 10, tel. 22 833 28 68.

LX LO im. Wojciecha Górskiego

Zapewniamy bardzo dobre warunki nauki, bogaty program zajęć pozalekcyjnych, przyjazną, życzliwą atmosferę, uczymy pracy w grupie, motywujemy do działania i twórczej pracy, wykorzystując nowoczesne technologie we współpracy szkół (wymiana międzynarodowa). Wykwalifikowana, przyjazna kadra zapewnia wysoki poziom nauczania i wychowania, indywidualizację pracy z uwzględnieniem możliwości i chęci. W r. szk. 2020/2021 oferujemy klasy:

1PA – językowa – przedmioty rozszerzone: j. angielski i j. hiszpański;

1PB – społeczna – przedmioty rozszerzone: historia i WOS;

1PC – biznesowa – przedmioty rozszerzone: geografia i j. angielski.

Dni otwarte: 11.03.2020 (środa), godz. 17:30 i 18.04.2020 (sobota), godz. 10:00.

Ul. L.Tołstoja 2, tel. 22 835 95 58

Redakcja