Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji serwis ten korzysta z technologii plików cookies. Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookies, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmian ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisane przez Twoją przeglądarkę.

Akceptuję

 
Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

List do Redakcji: Jesienne spotkania u Zbyszka

Po letniej przerwie w Klubie Seniora „Bratek” przy restauracji „Pod Podłogą z Jadłem”, ul. Płatnicza 35/37 ożywienie. Na stołach kwiaty, napoje i łakocie, a nasz prezes i opiekun Zbyszek Dolecki oraz wiceprezes Łukasz Wujec serdecznie seniorów witają i zapraszają na spotkanie.

Zawsze poruszane są ciekawe tematy. Oto pogadanka „Stulecie odzyskania niepodległości”. Rok 1927. Sprowadzenie z Francji szczątków Juliusza Słowackiego – ulubionego poety Józefa Piłsudskiego – i złożenie obok królów na Wawelu. Sprowadzenie ze Szwajcarii serca Tadeusza Kościuszki. A w Wilnie w obecności 150 tys. wiernych w ulewnym deszczu koronowanie obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Toczą się rozmowy przy stole: jak minęło lato, czy dopisuje zdrowie, komu przybyło wnuków… Bywa nastrojowo i poetycko: „W sadach złoto – pomarańczowe głowy dyni / granatowe, soczyste winogrona i śliwy / na polach i łąkach wrzosowe kobierce / i czerwone korale jarzębiny”.

W październiku wielka gala, wszak to Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych, u nas zwany Dniem Seniora. Władze Dzielnicy bardzo dbają o godną oprawę i atrakcyjność Bielańskich Dni Seniora: organizują koncerty, imprezy, bale. Ale i w Klubach Seniora odbywają się okolicznościowe spotkania. W naszym Klubie „Bratek” prezes – Zbyszek urządził nam Koło Fortuny – z ciekawymi fantami oraz odbył się koncert w wykonaniu samego lidera zespołu Elektryczne Gitary – Kuby Sienkiewicza, który dostarczył nam wielu wspomnień i wzruszeń. Artysta dostał od seniorów bukiet ze storczyków, a z wyrazami serdecznego podziękowania wręczyła kwiaty nasza klubowa koleżanka, członkini Bielańskiej Rady Seniorów – Grażyna Lewińska.

Danuta Wojtczak, Sekretarz Zarządu Klubu Seniora „Bratek”