Akceptuję

Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

Majowe tryumfy UKS „G-8 Bielany”

W maju ważne starty odnotowali zawodnicy UKS „G-8 Bielany” trenujący w sekcjach taekwondo olimpijskiego, pięcioboju nowoczesnego oraz pływackiej.

Sukcesem zakończył się start pływaków na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Kacper Stokowski zdobył srebrny medal w kategorii senior na dystansie 50 m stylem grzbietowym i ustanowił Rekord Polski 18-latków na tym dystansie. Na dystansie 100 m grzbietem uplasował się on tuż za podium - na 4 miejscu. Nadmienić należy, że Kacper jest jeszcze juniorem. Jego umiejętności pozwalają mu jednak mierzyć się z seniorami. Uzyskane na Mistrzostwach Polski czasy stały się przepustką Kacpra na Mistrzostwa Świata Seniorów, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy Juniorów.

Kwalifikację na Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy Juniorów zdobył również kolega klubowy Kacpra - Bartosz Piszczorowicz. Bartek wywalczył podczas MP brązowy medal na dystansie 100 m st. dowolnym.

Kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów zdobyła również Julia Klonowska. Julia reprezentować będzie Polskę w sztafecie 4 x 200 m st. dowolnym.

Podczas Mistrzostw Polski wyróżniły się dziewczęta: Klonowska, Gotowska, Skibczak, Jabłonowska, płynące w sztafecie 4 x 100 m st. dowolnym. Sztafeta zajęła 4 miejsce i ustanowiła uzyskanym czasem Rekord Polski 17-latek.

Wspaniałymi osiągnięciami mogą pochwalić się zawodnicy sekcji taekwondo olimpijskiego. Startując na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Puławach, wywalczyli oni trzy złote medale, jeden srebrny i brązowy. Złotymi medalistami zostali Sebastian Uścimiuk, Klara Kłoczyńska, Anastazja Kłoczyńska. Srebrną medalistką została Eliza Zbrzezna, a brązową Oliwia Uścimiuk. Klaudia Dublaszowska zajęła bardzo dobre 5 miejsce.

Pięcioboiści startowali w maju w Drzonkowie w 4 Edycji Pucharu Polski w konkurencji dwubój i trójbój nowoczesny. Zawody te były przedostatnią kwalifikacją na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i Mistrzostwa Europy. Mistrzowsko zaprezentowali się Jakub Rogowicz - zajmując 1 miejsce w dwuboju nowoczesnym oraz Oskar Paradowski, który wygrał konkurencje trójbój nowoczesny. Paula Markowicz zajęła 2 miejsce w konkurencji trójbój nowoczesny, a Maja Łotowska 3 miejsce w dwuboju nowoczesnym.