Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji serwis ten korzysta z technologii plików cookies. Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookies, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmian ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisane przez Twoją przeglądarkę.

Akceptuję

 
Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

Cross bielańskich przedszkolaków

3 października 2020 r w sobotę w Lesie Bielańskim na polanie Bochenek miała miejsce już po raz 5 impreza biegowa pod nazwą Cross Bielański, organizowana przez Biegam Bo Lubię Lasy oraz Urząd Dzielnicy Bielany. Bieg miał charakter sztafety 4 x 2,5 km. W sztafecie mogły wciąć udział 4-osobowe drużyny, a każda z osób musiała pokonać 2,5 km biegu po lesie.

Dla naszego przedszkola, a przede wszystkim dla mnie, był to bieg wyjątkowy. A to za sprawą tego, iż wzięli w nim udział rodzice z naszego przedszkola. Rodziców nie trzeba było długo namawiać, wystarczył pomysł, wskazanie miejsca i chęć integracji z innymi rodzicami i dziećmi z naszej placówki. To w zupełności wystarczyło, aby zostało wystawionych w biegu, aż pięć drużyn z Przedszkola nr 421. Rodzice i nauczyciele z każdej grupy przedszkolnej utworzyli po jednej drużynie. Na tę okoliczność tata Kasi z grupy Smerfy przygotował specjalne koszulki dla zawodników naszych sztafet, które zachwycały swoją grafiką. Dodatkową pamiątką z tego wydarzenia była koszulka z autografami uczestników, która została powieszona w holu naszej placówki. Na miejsce zawodów liczna reprezentacja, zarówno zawodników, jak i kibiców przybyła wraz ze swoimi rodzinami. W związku z tak licznym zgłoszeniem reprezentacji naszego przedszkola organizator postanowił specjalnie dla nas zorganizować dodatkowy bieg dla dzieci, co okazało się niesamowitą radością dla małych przedszkolnych sportowców. Tego dnia zarówno rodzice jak i dzieci mogli zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami biegowymi i poczuć ducha rywalizacji. Trasa biegu nie była łatwa. Prowadziła przez kręte ścieżki, gdzie na trasie dodatkowym utrudnieniem były leżące drzewa jak i długi piaszczysty podbieg. Jednakże wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnej zabawy i pokazali jakimi są walecznymi zawodnikami. Na 58 startujących drużyn, drużyny Przedszkola nr 421 zajęły w ogólnej klasyfikacji zawodów następujące miejsca: Misie z Przedszkola nr 421 - miejsce 11, Krasnoludki z Przedszkola nr 421 - miejsce 18, Grupa sowy z Przedszkola nr 421 - miejsce 27, Smerfy Team - miejsce 35, Tygryski- Przedszkole 421 - miejsce 41. Ogromnie miłym zaskoczeniem był udział w drużynie Krasnoludków Olimpijczyka z Pekinu, medalisty Mistrzostw Europy (2012), wielokrotnego Mistrz Polski, rekordzisty Polski na 110m przez płotki Artura Nogi. Pomimo trwających przygotowań do kolejnych startów, pan Artur zrobił nam tą przyjemność wzmacniając naszą drużynę swoim startem. Jestem niesamowicie dumna, że mam takich aktywnych rodziców i dzieci w swoim przedszkolu. Mogę tylko nadmienić, że to nie był nasz ostatni udział w imprezie biegowej, najbliższa: to test coopera oraz organizowany na terenie naszego przedszkola V Jesienny Bieg Przedszkolaka.

Anna Szymanek, dyrektor Przedszkola nr 421