Akceptuję

Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

Brązowy medal Patrycji Adamkiewicz

Patrycja Adamkiewicz zdobyła swój pierwszy seniorski medal w imprezie rangi mistrzowskiej w taekwondo.

Zawodniczka AZS-AWF Warszawa wywalczyła brązowy krążek podczas ME w taekwondo.

Mimo dobrego początku, czyli dwóch medali (brązowego i złotego) na Pucharach Świata w Turcji i w Słowenii, podczas jednej z walk Patrycja doznała poważnej kontuzji. Dokończyła jednak walkę i wygrała.

Z racji wysokiej pozycji w rankingu, w pierwszej eliminacyjnej rundzie Patrycja miała wolny los i przeszła do 1/16. W kolejnej spotkała się z Norweżką Marie Magnus. Od początku do końca pewnie prowadziła walkę wygrywając wysoko 22:5. W kolejnej walce już o medal 4:0 pokonała zawodniczkę z Litwy (Klaudija Tvaronaviciute), co dla samej zawodniczki i sztabu trenerskiego było ogromną radością.

W półfinale czekała na Patrycję Jade Jones (Wielka Brytania). Bardzo niewiele brakowało do sprawienia sensacji. Przez dwie rundy Patrycja prowadziła, ale ostatecznie uległa dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej i liderce światowego rankingu 14:17 i wracamy z brązowym medalem. Pozdrawiamy ze stolicy Tatarstanu – Kazania.