Akceptuję

Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

Bielańscy karatecy Mistrzami Europy

Bardzo wysoką formę przed Mistrzostwami Świata w Osace zaprezentowali zawodnicy Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate.

Podczas Mistrzostw Europy rozegranych we Wrocławiu, złoty medal wywalczył Maciej Mazur, rywalizujący w kategorii do 95 kilogramów.

Poza wywalczonym tytułem, Maciej Mazur został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw, w których wzięło udział 350 zawodników z 30 krajów. W ślady Macieja Mazura poszła również trenująca od dwóch lat w Bielańskim Klubie Kyokushin Karate Monika Zielińska, która w Hali Orbita wywalczyła pierwszy w historii złoty medal ME dla Polski w kategorii do 65 kilogramów.

Reprezentacja Polski zdobyła 6 medali w konkurencji kumite seniorów, 4 medale w konkurencji kata i 6 medali w konkurencjach juniorów. Po Mistrzostwach Europy, czas na Mistrzostwa Świata, których wyniki poznamy dopiero po zamknięciu wydania miesięcznika.

– Maciej Mazur (-95 kg) i Monika Zielińska (-65 kg) zostali Mistrzami Europy

– Anna Bielska (-55 kg) i Marta Lubos (-60 kg) zajęły drugie miejsca.

– Sandra Nowak (- 55 kg) i Jakub Tęcza (-85 kg) zostali brązowymi medalistami.

Kata seniorów – Konrad Kozubowski – I miejsce, Mateusz Golomb – II miejsce, Filip Szeller – III miejsce, Aleksandra Bukowa – III miejsce

Kata juniorów – Dominika Kieraś – III miejsce

Kumite juniorów – Aleksandra Rybacka – I miejsce (-55 kg), Aleksandra Kula – II miejsce (-50 kg), Katarzyna Jaśkowska – II miejsce (+65 kg), Marcel Kopij – III miejsce (-75 kg), Dawid Pażuś – III miejsce (+80 kg)