Akceptuję

Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

Grad medali taekwondzistów

Pierwszy weekend grudnia przyniósł dobre informacje dla bielańskich taekwondzistów, którzy rywalizowali w Olsztynie, w zmaganiach o Puchar Polski.

W klasyfikacji młodzików drużyna pod szyldem Team Tebek zajęła pierwsze miejsce, co jest sporą i miłą niespodzianką. Złote medale w kategorii seniorów zdobywali Akademicy. Nie zabrakło krążków UKS G-8 Bielany.

Team Tebek z sukcesami

Drużyna Tebek Bielany wywalczyła w Olsztynie pięć złotych krążków. Na najwyższym stopniu podium stawali Aleksander Anklewicz, Zuzanna Klisowska, Antoni Sokołowski, Zofia Kucińska i Wiktoria Bajer. Piąte miejsce dodatkowo wywalczył Jakub Sołtysiak. Antoni Sokołowski debiutował w rywalizacji młodzików, od razu zwyciężając w zawodach.

W zmaganiach kadetów Maja Sidor była trzecia, a Zuzia Sokołowska piąta. Sztab szkoleniowy odpowiedzialny za sukcesy bielańskiej młodzieży w taekwondo to: Piotr Paziński, Wojciech Pyzel, Anna Rapita, Michał Łoniewski i Maciej Kaczorowski.

UKS G-8

dokłada medale

Swoją reprezentację w Olsztynie miały także AZS-AWF Warszawa i UKS G-8 Bielany. W zmaganiach juniorów 58 kilogramów trzeci był Dominik Papierowski. Na tym samym stopniu podium stanął Patryk Duraj Modzelewski w kategorii 78 kilogramów. W zmaganiach kadetek trzecia była Natalia Kotlewska, podobnie jak Zuzanna Elhadi. Ich młodszy kolega – Patryk Rogala zajął drugie miejsce w zmaganiach młodzików, podobnie jak Jagoda Zielińska i Kinga Kordziak.

Sukcesy seniorów

AZS-AWF

Nie zawiedli seniorzy AZS-AWF Warszawa. Na uwagę zasługuje złoto Jakuba Sobczuka w zmaganiach seniorów, który był trzeci w kategorii 63 kilogramów. Jego klubowy kolega z AZS-AWF Warszawa – Sebastian Uścimiuk był trzeci w tej samej kategorii. W zmaganiach 80 kilogramów zwyciężył Oleksandr Babienko. Trzeci był jego klubowy kolega – Hubert Skrzydlewski. W zmaganiach 87 kilogramów złoto wywalczył Siergiej Babienko. W rywalizacji kobiet srebrny medal zdobyła Oliwia Uścimiuk w wadze 49 kilogramów, brąz Julia Sereda w kategorii 57 kilogramów, srebro Milena Mazurek w wadze 62 kilogramów, Eliza Zbrzezna – 67 kilogramów i brąz Gabriela Dajnowicz w tej samej kategorii. Do pokaźnego dorobku Akademików złoto dołożyła Oliwia Sokołowska w wadze 73 kilogramów.

Kolejne zawody Pucharu Polski już na początku stycznia.