Akceptuję

Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

UKS G-8 Bielany pływacką potęgą!

Rewelacyjnie zaprezentowali się na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „G- 8 Bielany”. Startowali oni w czterech kategoriach wiekowych, w czterech różnych miastach Polski.

W Lublinie (3 – 5 marca) wystartowali 14-latkowie

Paweł Uryniuk zdobył tam 4 złote medale –na 100 m st.motylkowym, 200 zmiennym, 400 zmiennym, 400 dowolnym oraz medal srebrny na 200 m st. motylkowym.

Stanisław Żołądź wywalczył 3 medale w stylu grzbietowym: na 200 m i 100 m srebrne, a na 50 m brąz.

Sztafeta 4 x100 m st. zmiennym zdobyła srebrny medal. Sztafeta ta popłynęła w składzie: Stanisław Żołądź, Kacper Markowski, Paweł Uryniuk, Mikołaj Matuszyński.

Sztafeta 4x100 m st. dowolnym, płynąca w składzie: Paweł Uryniuk, Albert Grzegrzółka, Stanisław Żołądź, Mikołaj Matuszyński, wywalczyła brązowy medal.

UKS G-8 Bielany zajął w Lublinie trzecie miejsce w rankingu medalowym z dorobkiem 10-ciu medali (4 złote, 4 srebrne, 2 brązowe) oraz piąte miejsce w punktacji drużynowej. W rywalizacji wzięło udział 156 klubów oraz 680 zawodników.

15-latkowie rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim (3 – 5 marca)
Filip Orlicz zdobył tzw. koronę kraula, wygrywając po kolei wszystkie konkurencje w stylu dowolnym (50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 1500 m). Został także najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Jakub Cheredis wywalczył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym.

Sztafeta dziewcząt zdobyła złoty medal na dystansie 4x100 m st. dowolnym. Autorkami tego sukcesu były: Julia Szczepek, Paulina Duda, Nikola Jabłonowska, Alicja Pakuła. Sukces tych czterech młodych zawodniczek został powtórzony na dystansie 4x200 m st. dowolnym. Natomiast sztafeta 4x100 m st. zmiennym: Bujak Klara, Paulina Duda, Nikola Jabłonowska, Alicja Pakuła zdobyła srebrny medal.

Sztafeta chłopców zdobyła złoto w konkurencji 4x100 m st. dowolnym. W zwycięskim teamie popłynęli: Kacper Kowalczyk, Jakub Cheredis, Bartosz Rzadkowolski, Dominik Gotowski. Srebro w sztafecie 4x200 m st. dowolnym wypływali: Filip Orlicz, Kacper Kowalczyk, Jakub Cheredis, Dominik Gotowski, a brązowy medal w sztafecie 4x100 m st. zmiennym: Dominik Gotowski, Jakub Mańczak, Jakub Cheredis, Kacper Kowalczyk.
UKS G-8 Bielany wygrał w Ostrowcu Świętokrzyskim klasyfikację medalową. Pochwalić się możemy 12 krążkami z imprezy (8 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe). ”G-8 Bielany” triumfował także w punktacji klubowej .

W Górach Świętokrzyskich rywalizowało 140 klubów, 592 zawodników.

Gliwice gościły w tym roku 16-latków (10-12 marca)

Jan Karolczak zdobył tam aż cztery złote medale na dystansach: 50 m, 400 m, 1500 m st. dowolnym i 50 m st. grzbietowym. Zdobył także srebro na 200 m st. grzbietowym.

Jakub Sobiecki zdobył złoto na 50 m i 100 m st. klasycznym.

Filip Wardawa wywalczył srebro na 100 motylkowym.

Sztafeta w składzie: Jan Karolczak, Jakub Sobiecki, Filip Wardawa, Oskar Sawicki, zdobyła złoty medal na dystansie 4x100 m st. zmiennym.

UKS G-8 Bielany wygrał klasyfikacje medalową z 9 zdobyczami (7 medali złotych i 2 srebrne) i zajął 4 miejsce w punktacji klubowej. W zawodach wystartowało 443 zawodników z 131 klubów.

Najstarsi nasi zawodnicy - 17- 18 latkowie - wystartowali w Gorzowie Wielkopolskim (10-12 marca)

Gwiazdą zawodów był oczywiście Kacper Stokowski. Uzyskał on wynik lepszy od rekordu świata juniorów na 50 m grzbietowym (czas 23,42). Pobił również rekord Polski 18-latków na 200 m st. dowolnym (czas 1:44,58). Kacper został także najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

W dorobku Kacpra znalazły się 4 złote medale zdobyte na dystansach 200 m st. dowolnym oraz 50 m,100 m i 200 m st. grzbietowym.

Bardzo utalentowany zawodnik Bartosz Piszczorowicz wywalczył srebrne medale na 50 i 200 m st. dowolnym oraz brązowe na 100 i 400 m st. dowolnym.

Julia Klonowska wypływała złoty medal na 200 m st. dowolnym oraz brązowy na 100 m st. dowolnym.
Weronika Gotowska wywalczyła srebrny medal na dystansie 200 m st. motylkowym oraz brązowy na 200 m st. zmiennym.

Cezary Butkiewicz zdobył brązowy medal na 100 motylkowym.

Karol Młynarczyk wywalczył brązowy medal na 100 m st. grzbietowym.

Wspaniałe wyniki, z nowymi rekordami Polski 18-latków włącznie, uzyskały sztafety UKS G-8 Bielany na 4x100 m st. dowolnym: Bartosz Piszczorowicz, Karol Młynarczyk, Kacper Stokowski, Rafał Słowik i na 4x100 m st. zmiennym: Kacper Stokowski, Maciej Rębacz, Cezary Butkiewicz, Bartosz Piszczorowicz.

UKS G – 8 Bielany z 17 zdobytymi przez zawodników krążkami medalową (8 złotych, 3 srebrne, 6 brązowych) wygrał klasyfikację. Był też liderem w punktacji klubowej. W zawodach udział wzięło 119 klubów i 415 zawodników.

We wszystkich imprezach mistrzowskich zawodnicy UKS G-8 Bielany zdobyli w sumie 48 medali, z czego aż 27 złotych !

Zawodników przygotował do mistrzostw team trenerski w składzie: Łukasz Drynkowski, Paweł Wołkow, Damian Rychlica oraz Marcin Koszuta. Nad całością szkolenia czuwał Prezes Dariusz Czerwonka.

Tak rewelacyjnych wyników nie byłoby oczywiście bez wsparcia Dzielnicy Bielany w osobach Burmistrza Dzielnicy Bielany Tomasza Menciny, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorza Pietruczuka oraz Dyrektor CRS Bielany Anny Szymczak-Gałkowskiej.

Powołanie w minionym roku Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu przy Zespole Szkół Nr 50, którego Dyrektorem jest Dorota Grabiec, przynosi już wymierne korzyści.

Młodsi wiekowo medaliści to uczniowie klas sportowych w ZS Nr 52 (ul. Szegedyńska 11 SP Nr 263 oraz Gimnazjum Nr 78. Dyrektorem szkoły jest Jan Orłowski.