
Zakończono MD Bielany w pływaniu
Pływanie to od lat jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportu na Bielanach. Nie jest zaskoczeniem, że Mistrzostwa Dzielnicy szkół podstawowych i gimnazjów na basenie CRS Bielany cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem.
Zawody MD Bielany otworzyli członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany - burmistrz Tomasz Mencina oraz odpowiedzialny za sport na Bielanach, jego zastępca - Grzegorz Pietruczuk.
– W dzisiejszej rywalizacji udział wzięło prawie 200 zawodników i zawodniczek z sześciu szkół podstawowych i ośmiu szkół gimnazjalnych, którzy dzielnie walczyli o swoje rekordy i dobre wyniki. Jestem pod wrażeniem, ale nie jestem zaskoczony. Środowisko pływackie na Bielanach, zarówno z UKS G-8 Bielany, AZS-AWF Warszawa oraz wielu szkółek pływackich od lat pracuje na te sukcesy. Staramy się ich wspierać, cieszę się że pomagają im w tym pływalnie CRS Bielany. Dziś obejrzeliśmy ciekawe zawody, świetnie zorganizowane przez UKS G-8 Bielany, za co serdecznie dziękuję. Liczę na to, że zwycięzcy teraz podczas organizowanych na Pradze finałów dadzą nam powody do dumy – opowiadał o zawodach Grzegorz Pietruczuk.
O zwycięstwie decydowały wyniki sztafet oraz rezultaty reprezentantów poszczególnych szkół w ośmiu konkurencjach wśród uczniów szkół podstawowych oraz w sześciu indywidualnych konkurencjach wśród gimnazjalistów.
W rywalizacji szkół podstawowych zarówno wśród dziewcząt, jak również chłopców równych sobie nie mieli uczniowie SP 263 z Szegedyńskiej, którzy w ogromnej większości trenują na co dzień w UKS G-8 Bielany. W zmaganiach gimnazjów wśród dziewcząt również najlepsza była Szegedyńska, czyli Gimnazjum numer 78. Wśród chłopców tryumfowało Gimnazjum numer 165.
Mateusz Gotz