Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji serwis ten korzysta z technologii plików cookies. Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookies, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmian ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisane przez Twoją przeglądarkę.

Akceptuję

 

„Słodkie tajemnice pszczół”

Otwarcie kącika edukacji ekologicznej – przy Szkole Podstawowej nr 133 im. Stefana Czarnieckiego.

15 grudnia 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie kącika edukacji ekologicznej z ogródkiem dydaktycznym „Słodkie tajemnice pszczół”.  Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W uroczystym otwarciu wzięli udział Przedstawiciele Dzielnicy Bielany: Robert Tkaczyk – przedstawiciel Wydziału Oświaty dla Dzielnicy Bielany, Agnieszka Chmielecka – specjalista do spraw projektów. Gospodarzami uroczystości byli  Dyrektor Małgorzata Szerszeń, koordynator projektu oraz nauczyciele i uczniowie klas 0-III z naszej szkoły.

Przybyli też zaproszeni goście, a mianowicie: uczniowie i nauczyciele SP nr 209 im. Hanki Ordonówny, dzieci i nauczyciele z Przedszkola nr 301 – „Zaczarowany świat” z ul. Staffa 7B, Przedszkola nr 308- „Krasnala Hałabały” z ul. Wł. Reymonta 8a i Przedszkole nr 181 – „Wesołe Nutki” z ul. Pruszyńskiego 5.

Na początku wystąpiła Pani Dyrektor Małgorzata Szerszeń, która powitała przybyłych gości i dokonała uroczystego otwarcia kącika edukacji ekologicznej oraz podziękowała przedstawicielom Dzielnicy  Bielany za wsparcie i pomoc w realizacji zadania. Następnie koordynator projektu przedstawiła działania zrealizowane w ramach projektu „Słodkie tajemnice pszczół”.
Następnie nasi najmłodsi wzięli udział w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez koordynatora oraz nauczycieli Przedszkoli. Dużym zainteresowaniem cieszył się ul edukacyjny oraz gry terenowe dotyczące życia pszczół i efektów ich działalności. Choć dzieci interesowały się też i z uwagą oglądały posadzone rośliny i krzewy miododajne.

Jako gospodarze zaprosiliśmy naszych gości na lekcje otwarte na temat pszczół, które przygotowali nauczyciele klas I-III.  Wszystkich gości zaprosiliśmy też na wystawę prac plastycznych uczniów klas I–VI naszej szkoły na temat „Pszczoły – przyjaciółmi środowiska naturalnego i człowieka”, która była dostępna  w dniach od 20 grudnia 2016 r. do 3 stycznia 2017 r. w Dzielnicy Bielany.

Nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolami, które będą uczestniczyć w cyklicznych zajęciach na temat pszczół od kwietnia do czerwca 2017 r.

Dorota Matuszczak, koordynator projektu

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Sytuacja na bielańskich ulicach

Warszawa, Nasze Bielany