Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji serwis ten korzysta z technologii plików cookies. Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookies, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmian ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisane przez Twoją przeglądarkę.

Akceptuję

 
Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

„Słodkie tajemnice pszczół”

Otwarcie kącika edukacji ekologicznej – przy Szkole Podstawowej nr 133 im. Stefana Czarnieckiego.

15 grudnia 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie kącika edukacji ekologicznej z ogródkiem dydaktycznym „Słodkie tajemnice pszczół”.  Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W uroczystym otwarciu wzięli udział Przedstawiciele Dzielnicy Bielany: Robert Tkaczyk – przedstawiciel Wydziału Oświaty dla Dzielnicy Bielany, Agnieszka Chmielecka – specjalista do spraw projektów. Gospodarzami uroczystości byli  Dyrektor Małgorzata Szerszeń, koordynator projektu oraz nauczyciele i uczniowie klas 0-III z naszej szkoły.

Przybyli też zaproszeni goście, a mianowicie: uczniowie i nauczyciele SP nr 209 im. Hanki Ordonówny, dzieci i nauczyciele z Przedszkola nr 301 – „Zaczarowany świat” z ul. Staffa 7B, Przedszkola nr 308- „Krasnala Hałabały” z ul. Wł. Reymonta 8a i Przedszkole nr 181 – „Wesołe Nutki” z ul. Pruszyńskiego 5.

Na początku wystąpiła Pani Dyrektor Małgorzata Szerszeń, która powitała przybyłych gości i dokonała uroczystego otwarcia kącika edukacji ekologicznej oraz podziękowała przedstawicielom Dzielnicy  Bielany za wsparcie i pomoc w realizacji zadania. Następnie koordynator projektu przedstawiła działania zrealizowane w ramach projektu „Słodkie tajemnice pszczół”.
Następnie nasi najmłodsi wzięli udział w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez koordynatora oraz nauczycieli Przedszkoli. Dużym zainteresowaniem cieszył się ul edukacyjny oraz gry terenowe dotyczące życia pszczół i efektów ich działalności. Choć dzieci interesowały się też i z uwagą oglądały posadzone rośliny i krzewy miododajne.

Jako gospodarze zaprosiliśmy naszych gości na lekcje otwarte na temat pszczół, które przygotowali nauczyciele klas I-III.  Wszystkich gości zaprosiliśmy też na wystawę prac plastycznych uczniów klas I–VI naszej szkoły na temat „Pszczoły – przyjaciółmi środowiska naturalnego i człowieka”, która była dostępna  w dniach od 20 grudnia 2016 r. do 3 stycznia 2017 r. w Dzielnicy Bielany.

Nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolami, które będą uczestniczyć w cyklicznych zajęciach na temat pszczół od kwietnia do czerwca 2017 r.

Dorota Matuszczak, koordynator projektu