Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji serwis ten korzysta z technologii plików cookies. Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookies, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmian ustawień plików cookies oznacza, że będą one zapisane przez Twoją przeglądarkę.

Akceptuję

 
Ikonka kontrastu Zresetuj wielkość czcionki Powiększ czcionkę jednokrotnie Powiększ czcionkę dwukrotnie

Noworoczne spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Huty Warszawa

Jak co roku w styczniu, na spotkaniu noworocznym spotkali się członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Huty Warszawa „Warszawscy Hutnicy”. Stowarzyszenie to skupia, co warto podkreślić, wszystkich byłych pracowników huty. Od robotników, po członków dyrekcji. Wszyscy są równi, wszyscy wspólnie witają nowy rok i podsumowują ubiegły.

Spotkanie odbyło się 17 stycznia w budynku „A” Huty ArcelorMittal. – Nasze stowarzyszenie liczy sobie obecnie trzynaście lat. Powstało, aby bronić dobrego imienia Huty Warszawa, które w pewnym momencie zaczęło być podważane. Mówiono, że huta hałasuje, truje… Że huta to samo zło. Trudno było się przebić z pozytywnym obrazem. Wtedy pewna grupa byłych pracowników postanowiła się skrzyknąć, by zawalczyć o jej dobre imię – mówi przewodniczący stowarzyszenia, Marek Łuszczyński. – Nasze Stowarzyszenie założył były dyrektor huty, magister inżynier (i urodzony warszawiak) Tadeusz Konrad. Liczy sobie ono obecnie około 200 członków. Jak widać po frekwencji na dzisiejszym spotkaniu – bardzo aktywnych – dodaje wiceprzewodniczący Jerzy Tkaczyk.

Spotkanie poprowadził przewodniczący Marek Łuszczyński. Poinformował o wynikach zeszłorocznych wyborów samorządowych i powitał przedstawicieli nowych władz dzielnicy, gdyż na spotkanie przybyli: burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Anna Czarnecka i zastępca Burmistrza Dzielnicy Włodzimierz Piątkowski. Obecni byli oczywiście także przedstawiciele Huty ArcelorMittal – Prezes Zarządu Marek Kempa oraz rzeczniczka prasowa Huty – Ewa Karpińska. Marek Łuszczyński zreferował ostatnie działania Stowarzyszenia, w tym m.in. wybory nowego zarządu SPHW, uroczystości z okazji majowego Dnia Hutnika, a także udział członków Stowarzyszenia w Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Hutę. Zarządził też minutę ciszy ku pamięci zmarłych w zeszłym roku hutników – Romana Krajewskiego i Kazimierza Łosia oraz bestialsko zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Następnie wiceprzewodniczący Jerzy Tkaczyk zreferował i omówił wyniki wyborów samorządowych. Podkreślał, że nowe wybory to zawsze nowe nadzieje i w imieniu całego Stowarzyszenia życzył zarządowi sukcesów w pracy dla Bielan oraz owocnej współpracy ze Stowarzyszeniem „Warszawscy Hutnicy”. Były to życzenia tym bardziej szczególne, że Anna Czarnecka i Włodzimierz Piątkowski to również członkowie SPHW. Podziękowania i gratulacje za doskonałą kondycję finansową Huty przyjął prezes Zarządu – Marek Kempa oraz Ewa Karpińska.

Następnie głos zabrali prezes Kempa oraz cała trójka przedstawicieli władz dzielnicy. Burmistrz Pietruczuk podkreślał, że środowisko emerytowanych hutników jest mu bardzo bliskie i zapewnił, że dobra współpraca Stowarzyszenia z władzami Bielan trwać będzie także za jego kadencji. Oczywiście złożył także obecnym na sali najserdeczniejsze noworoczne życzenia.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że spotkanie odbyło się w dzień wyzwolenia Warszawy spod faszystowskiej okupacji. Przypomniał o tym członek zarządu Stowarzyszenia, doktor Stanisław Andrzej Pawlikowski w swoim krótkim wystąpieniu.

Redakcja „Naszych Bielan” przyłącza się do życzeń złożonych członkom Stowarzyszenia Pracowników Huty Warszawa przez burmistrza Grzegorza Pietruczuka. Życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów i wszystkiego najlepszego!

Rafał Dajbor